listwy sufitowe

Listwy sufitowe- sposób na zamaskowanie niewygodnych przewodów

Luty 01 , 2016 przez: merci-admin Budownictwo

Współczesna architektura wnętrz nie jest prosta. W obliczu gwałtownego rozwoju technologii architekci stają przed obliczem łączenia tradycyjnego wystroju z technologicznymi nowinkami w sposób estetyczny i zadowalający gusta klienta.

Niestety, w wielu wypadkach taki efekt jest niezwykle trudny do osiągnięcia. Problemem, który szczególnie doskwiera projektantom, jest wzrastająca w lawinowym tempie liczba kabli i przewodów rozprowadzanych po domu. Wiadomo, że przymocowany do ściany przewód nie wygląda dość estetycznie, gdyż psuje jednolitą płaszczyznę powierzchni. Tak więc projektanci prześcigają się w wymyślaniu sposobów na chowanie kabli. Obecnie najczęściej wykorzystuje się do tego listwy sufitowe i listwy przysufitowe http://sklep.styroplast.pl/listwy-przysufitowe-c-21_25.html. Cała sztuczka polega na puszczeniu przewodu w punkcie styku ściany i sufitu, a później naklejeniu w to miejsce listwy sufitowej. Dzięki temu kabel staje się niewidoczny. Pewnym problemem jest to, że późniejszy dostęp do tego kabla jest znacznie utrudniony. W tym celu należy zrywać listwy, co może skutkować ich uszkodzeniem, a nawet zniszczeniem. Dlatego ten sposób poleca się głównie ludziom, którzy wiedzą, że kabel umieszczony w tym miejscu ma im służyć przez długie lata.

Postępujący rozwój technologiczny przysparza wielu problemów projektantom wnętrz. Są oni zmuszeni łączyć estetykę z nowoczesnością, co często daje dość kuriozalne efekty. Jednakże przy odpowiedniej dozie pomysłowości można uzyskać efekt, który zadowoli zarówno twórcę projektu, jak i jego odbiorcę.