Drzwi wewnętrzne – różne rodzaje

Marzec 11 , 2016 przez: merci-admin Budownictwo, Remont, Wyposażenie

Drzwi wewnętrzne – z czym nam się kojarzą? Jak wyglądają? Z pozoru prosta odpowiedź – ościeżnica, skrzydło drzwi, klamka – nic skomplikowanego. A jednak można podjeść do tematu bardziej kreatywnie. Czy myśleliście kiedyś o odsuwanych drzwiach wewnętrznych? Jakie mają zalety, a jakie wady? Drzwi skrzydłowe – najczęściej spotykane w naszych domach- pozawalają na szybkie wejście, jednak po ich otwarciu zajmują dużo miejsca i często utrudniają, a wręcz uniemożliwiają ustawienie mebli tuż za nimi. Pozostaje wtedy rezygnacja z drzwi lub poszukanie alternatywy.

Części z osób na pewno pomyśli tutaj o kojarzących się z dawnymi czasami PRL drzwiami harmonijkowym, które po kilku miesiącach rozlatywały się w ręku. Były mało estetyczne, pokryte tandetną imitacją skóry potocznie zwaną „skają”. Tymczasem mechanizmy współcześnie używane przy produkcji drzwi to zupełnie inny standard. Współczesne drzwi składane rozsuwają się cicho i mają małą tendencję do psucia. Oczywiście wybór rozwiązanie harmonijkowego nadal może się źle kojarzyć i niektórzy pewnie będą chcieli go uniknąć. W takim przypadku z rozwiązaniem przychodzą drzwi wewnętrzne przesuwne.

Odpowiednie zaplanowanie ich usytuowania na etapie budowy, czy remontu może w znacznym stopniu podnieść walory użytkowe naszej domowej przestrzeni. Takie drzwi zajmują mniej miejsca, również po otwarciu, także możemy ich używać tylko wtedy, kiedy naprawdę są potrzebne. Mogą również idealnie chować się w szafie, czy ściance działowej, stanowiąc dyskretny sposób na odseparowanie pomieszczenia od pozostałego otoczenia.

Artykuł powstał dzięki http://www.oknaidrzwi1.pl/