zlewozmywak_granitowy_3

Czyszczenie i pielęgnacja zlewów granitowych – o czym warto pamiętać

Luty 16 , 2016 przez: merci-admin Remont, Wyposażenie

W przypadku zlewozmywaka granitowego, o jego trwałości decyduje przede wszystkim sposób, w jaki będzie o niego dbać. Mimo, że jest on bardzo wytrzymały, nie reaguje na temperatury nawet do 240 stopni, niektórzy producenci mówią o 280 stopniach, nie warto wylewać do niego rozgrzanego oleju czy stawiać w zlewozmywaku bardzo gorącego garnka, ponieważ mogą powstać nieestetyczne plamy i odbarwienia.

Inną kwestią jest pielęgnacja po użyciu. Aby zlewozmywak granitowy wyglądał estetycznie, należy wyczyścić go delikatnym płynem z użyciem ciepłej wody, a następnie wytrzeć do sucha. Nie należy natomiast stosować silnych detergentów, które mogą ścierać powierzchnię zlewozmywaka.

Na dnie zlewozmywaków granitowych mogą powstawać nieestetyczne plamy wapnia. Można się jednak przed tym ustrzec, stosując kilka razy w tygodniu (dwa-trzy razy) następującą metodę. Otóż na dno zlewozmywaka można nalać ciepłej wody z octem lub specjalnego środka, wywabiającego lub zapobiegającego plamom wapnia i pozostawać na kilka godzin. Następnie należy go dokładnie wyszorować i spłukać wszelkie pozostałości wodą, a kolejne osuszyć. Taki zabieg wykonany raz na kilka dni pozwoli na długo cieszyć się nam zlewozmywakiem granitowym, pozbawionym wszelkich plan i zacieków. Odrobina wysiłku wystarczy, by nasz zlewozmywak nawet po kilku latach wyglądał jak nowy.

Więcej informacji o czyszczeniu i pielęgnacji zlewu granitowego znajdziesz tutaj http://darfor.pl/pielegnacja-zlewu-granitowego